Dziewczęca Służba Maryjna

to przede wszystkim wewnętrzna formacja w duchu maryjnym. Patronką i opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna. Wpatrzone w Jej przykład uczymy się w Bożym świetle postrzegać to – co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach wspólnie pogłębiamy naszą wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki.

Co jeszcze robimy?

– przyjaźnimy się, uczymy współpracy w grupie, staramy się pomagać tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze naszego życia – w domu, w szkole, w parafii, uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych, a przede wszystkim staramy się apostołować własnym przykładem i rozwijać w sobie i innych głębokie nabożeństwo do Matki Najświętszej.

Nasze obowiązki

– udział w niedzielnej Mszy świętej

– przystępowanie często do Spowiedzi i Komunii świętej szczególnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca

– uczestnictwo w szczególnych uroczystościach parafialnych (np.: odpust parafialny, rekolekcje, Boże Ciało, Nabożeństwo Fatimskie…) w charakterze Liturgicznej Służby Ołtarza