Młodzieżowa Grupa Apostolska

Kim jesteśmy?

Jednoczenie się młodych ludzi w modlitwie i wspólnych dyskusjach oraz poznawanie Boga na różne sposoby to niezwykle ważna kwestia, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy wiele osób odłącza się od wspólnoty Kościoła. Wielki przyjaciel młodzieży bł. Jan Paweł II pouczał młodych:”Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi”. Zadania jakie powierza bł. Jan Paweł II młodzieży pomaga realizować Grupa Apostolska…

W naszej parafii Grupa Apostolska działa od wielu lat. Zrzesza młodych ludzi, którzy chcą się ze sobą spotykać i w gronie rówieśników, pod okiem katechety, pogłębiać swoją wiarę, interpretować fragmenty Ewangelii oraz znajdywać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Młodzież z Grupy Apostolskiej czynnie działa w życiu parafii; organizuje adoracje dla młodych ludzi oraz wieczory pamięci o bł. Janie Pawle II. Uczestniczy w spotkaniach dekanalnych młodzieży oraz m.in. spotkała się z Benedyktem XVI podczas jego pielgrzymki do Polski, czy też brała udział w Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Działalność grupy nie ogranicza się jedynie do dyskusji. Uczestnicy wraz z opiekunem znajdują również czas na nieco bardziej rekreacyjne zajęcia, np. ogniska, rozgrywki sportowe, wyjazdy na lodowisko.

Istotną cechą grupy jest wspólna modlitwa oraz śpiew. To ukazuje i uczy, że każdą swoją czynnością można chwalić Boga. Wspólny śpiew i gra na instrumentach niezwykle jednoczy oraz odzwierciedla młodzieńczy zapał i siłę, o których wspomina bł. Jan Paweł II, a w wykształcaniu których ma pomagać Grupa Apostolska. Miła atmosfera panująca na spotkaniach jest wynikiem wzajemnego szacunku oraz wesołości, którą charakteryzują się uczestnicy.

Na cotygodniowych piątkowych spotkaniach gromadzi się ok. 30 osób. Grupa cały czas podejmuje się nowych zadań i robi wszystko, by swoim kształtem reprezentować jak najlepsze wartości. Jej działalność dowodzi, że istnieje wiele dróg, które prowadzą do Boga, a młodzież chce i potrafi je odnaleźć i nimi podążać…

Każdego kto pragnie lepiej poznać i odkryć w swoim życiu działającego Chrystusa, gorąco zapraszamy w każdy piątek miesiąca na godz. 19:00 do salki w Kościele parafialnym.

Obecnie opiekunem grupy jest ks. Paweł Marmuźniak

ZRÓBMY RABAN!!!!!!!!!

Brak możliwości komentowania