Niedziela Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa, inaczej Niedziela Męki Pańskiej, wprowadza nas w najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym – Wielki Tydzień. Wspominamy tego dnia wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Jak mówią Ewangeliści, uczniowie przygotowali Jezusowi powitanie godne króla. Drogę, którą przemierzał wściełali szatami i ściętymi gałązkami, a na jego widok śpiewali „Hosanna”. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy święto Niedzieli Palmowej.

Jak nakazuje liturgia, wierni  naszej parafii  zgromadzili się przed kościołem gdzie odbyło się poświęcenie palm oraz odczytanie fragmentu ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Następnie kapłani oraz wierni udali się w procesji  do kościoła aby uczestniczyć w uroczystej liturgii. Po Mszy Świętej odbył się tradycyjny już konkurs na najdłuższą i najpiękniejszą palmę.