Triduum Paschalne

Wielki Czwartek:

  • Misterium Męki Pańskiej (wykonuje młodzież szkoły branżowej z Pilzna) – godz. 17:00               
  • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 18:00
  • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy

Podlesie: 15:30; Wygoda: 15:30

Wielki Piątek:                                     

  • Droga Krzyżowa – godz. 17:00
  • Liturgia Wielkiego Piątku (składa się z czterech części):
    • Liturgia Słowa
    • Adoracja Krzyża
    • Obrzędy Komunii Świętej
    • Procesja do Grobu Pańskiego
  • Adoracja Pana Jezusa w Grobie
  • Adoracja dla młodzieży całej parafii – godz. 21:00
  • Adoracja prowadzona przez Akcje Katolicką – godz. 22:00
  • CAŁONOCNA ADORACJA

Podlesie: 15:30; Wygoda: 15:30

Wielka Sobota:                                 

  • Droga Krzyżowa – godz. 8:30
  • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny – godz. 9:00 – 12:00 (co 0,5 h); Podlesie:10:30, Wygoda: 11:00
  • Wigilia Paschalna godz. 19:00
    • Liturgia Światła
    • Liturgia Słowa
    • Liturgia chrzcielna
    • Liturgia Eucharystyczna
    • Procesja REZUREKCYJNA

Parafialny Zespół Synodalny

W związku z rozpoczynającym się V Synodem Diecezji Tarnowskiej w każdej parafii powstają parafialne zespoły synodalne, które będą pracować w ramach Synodu Diecezjalnego. W naszej parafii w skład zespołu synodalnego wchodzą:

Ksiądz Proboszcz:

  • Ks. prałat Franciszek Pacholik (przewodniczący)

Księża wikariusze:

  • Ks. Paweł Marmuźniak
  • Ks. Krzysztof Świerczek

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej:

  • Antoni Barnaś
  • Zbigniew Chodór
  • Ludwik Paprocki

Członkowie parafialnej Rady Duszpasterskiej:

  • Sławomir Placek
  • Jerzu Barzyk
  • Maciej Małozięć (zastępca przewodniczącego)
  • Aleksandra Małozięć
  • Jacek Świerczek
  • Jerzy Urjasz
  • Janusz Szpak
  • Krzysztof Nowak

Przedstawiciele zrzeszeń eklezjalnych:

  • Grzegorz Pyrchla
  • Aneta Kuta
  • Dariusz Kolbusz
  • Joanna Kolbusz
  • Małgorzata Szypułka
  • Anna Mazur (sekretarz)
  • Dorota Larysz
  • Anna Gawlik
  • Maria Matuga

Parafialni animatorzy młodzieży:

  • Dominik Tragarz
  • Gabriela Rzeszowska

Reprezentanci innych osób i instytucji:

  • Zdzisław Kozioł
  • Janusz Łazowski
  • Barbara Błońska
  • Czesław Buras
  • Stanisław Bocoń
  • Mirosław Miczek

 

Spowiedź przedświąteczna

Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi
Czwartek – 22 marca

  • 12:30 –   EUCHARYSTIA
  • 13:00 – 14:30 Spowiedź Święta
  • 14:30 – 15:00 przerwa
  • 15:00 – 16:30 Spowiedź Święta

Spowiedź dla niedosłyszących i niepełnosprawnych w dużym konfesjonale w kaplicy Matki Bożej 

Komunia Święta będzie udzielana podczas trwania spowiedzi co około 15 minut.